• DIŞ ÜNİTE

  Swing kompresör teknolojisi ile verimliliği arttırılmış inverter, sistemi sürekli olarak gerçek ısıtma talebine göre düzenler. Güneş ışığı miktarı, odadaki kişi sayısı vs. gibi dış ve iç ortam faktörlerinden bağımsız olarak programlanan sıcaklık optimum düzende tutulur. Sistem yalnızca ihtiyaç duyulduğunda çalıştığından eşsiz bir konfor ve uzun bir sistem kullanım ömrünün yanı sıra non-inverter ısı pompalarına kıyasla %30 daha fazla enerji tasarrufu sağlanır

  Daikin Altherma


  Düşük sıcaklıklı Daikin Altherma -25°C’lik dış ortam sıcaklığına kadar çalışma garantisine sahiptir. Bu da en soğuk iklimlerde dahi ısı pompası çalışmasının yeterli olacağını gösterir.

  1. Daikin Altherma’nın 4-8kW serisi, dış ünite bataryasında buz birikmesi riskinin engellenmesi için özel olarak tasarlanmış bir gövdeye sahiptir.

  • Dış ünite bir askı tipi bataryaya sahiptir ve böylece dış ünitenin alt bölümünde bu birikmesi önlenmiş olur. Bu da uygun bir donma koruması sağlar ve herhangi bir elektrikli alt levha ısıtıcısına gerek olmadığından çeşitli avantajları beraberinde getirir.
  • Ayrıca, deşarj ızgarası da buz oluşumunun engellenmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

  2. Daikin Altherma’nın 11-16kW serisi (ERLQ-C), dış ünite bataryasında buz birikmesi riskinin engellenmesi için özel donma korumasına sahiptir.
  • Kompresörden gelen gaz formundaki sıcak soğutucuakışkanı alt levhadan geçirilerek tabandaki buz oluşumu engellenir ve tüm drenaj delikleri açık tutulur
  • Soğutucu akışkan borusu dağıtıcı tarafından kollara ayrılmadan önce bataryanın alt bölümünden geçirilerek bu bölümde buz oluşumunun önüne geçilir.

  ERLQ-C serisine yalnızca düşük kapasiteli bir alt levha ısıtıcısı (35W) monte edilir ve bu ısıtıcı akıllı çalışma mantığı sayesinde yalnızca defrost döngüleri sırasında çalışır. Bu da termostatik olarak kontrol edilen bir alt levha ısıtıcısının kullanıldığı klasik bir ısı pompası sistemine kıyasla yaklaşık %90 oranında elektrik tasarrufu sağlar.

  Daikin Altherma

  GARANTİLİ ÇALIŞTIRMA

  DAIKIN ALTHERMA TÜM İKLİMLER İÇİN UYGUNDUR VE HATTA SERT KIŞ KOŞULLARINA DAHİ DAYANIKLIDIR

  Daikin, ısı pompası serisindeki donma korumasıyla ilgili know-how’ıyla tanınır. Dış üniteler, en sert kış koşullarında dahi buz birikme sorunlarının ortadan kaldırılması için özel olarak tasarlanmıştır.

   

  İÇ ÜNİTE

  Kullanım Sıcak Suyu Boyleri Dahil İç Ünite Tasarımı

  • Paslanmaz çelik kullanım sıcak suyu boyleri ünite ile birlikte verilir ve ısı pompası modülü ile boyler arasındaki tüm bağlantılar fabrikada monte edilir. Bu da yalnızca su ve soğutucu akışkan borularının bağlanmasını gerektirdiğinden, klasik bir kuruluma (ayrı kullanım sıcak suyu boyleri bulunan duvar tipi ünitelere) kıyasla çok daha hızlı bir montaja izin verir.

  • Tüm hidrolik bileşenler (sirkülasyon pompası, genleşme kabı, yedek ısıtıcı vb.) sisteme dahildir. İlave bileşenler için üçüncü tarafl ara gidilmesine gerek yoktur.

  • PCB kartına ve hidrolik bileşenlere ön bölümden erişilebilir. Bu da kolay servis kabiliyeti sağlarken, su kaçakları nedeniyle elektrik bileşenlerin zarar görme ihtimalini ortadan kaldırır.

  • Tüm su ve soğutucu akışkan bağlantıları ünitenin üzerinde olduğundan, kolay bağlantı ve erişilebilirlik sağlanır. Bu da ünitenin arkasında herhangi bir bağlantı yapılmasına gerek olmayacağı ve bu sayede montaj için yer ihtiyacının en aza indirileceği anlamına gelir.

  Daikin Altherma

  Daikin AlthermaYalnızca 600 mm’lik genişliği ve 728 mm’lik derinliği ile, entegre iç ünite diğer konut uygulamalarıyla benzer alan ihtiyacına sahiptir. Yan tarafl arında ve boru bağlantıları üst bölümde olduğundan borular için ünitenin arka tarafında boşluk bırakılmasına neredeyse hiç ihtiyaç yoktur. Bu şekilde, gerekli montaj alanı 0,45 m²’ye kadar düşürülmüştür.

  ALTERNATİF MONTAJ: TÜM HİDROLİK BİLEŞENLERİ İÇEREN DUVAR TİPİ İÇ ÜNİTE

  Duvar tipi iç ünite belirli durumlarda mükemmel bir çözümdür

  1. Daikin Altherma sistemi ile birlikte kullanım sıcak suyu gerekli olmadığında

  • Tüm hidrolik bileşenler (sirkülasyon pompası, genleşme kabı, yedek ısıtıcı vb.) ısı pompası ünitesine dahildir. İlave bileşenler için üçüncü tarafl ara gidilmesine gerek yoktur.

  • Tüm hidrolik bileşenlere ve PCB kartına servis için ön bölümden kolaya erişilebilir.
  • Kompakt ünite: 890 mm (yükseklik) x 480 mm (genişlik) x 344mm (derinlik)
  • Yan bölümlerde neredeyse hiç boşluk gerekli olmadığından küçük montaj alanları
  • Diğer modern ev cihazlarına sorunsuz uyum sağlayacak modern görünüm

  2. Duvar tipi iç ünite ile ayrı bir kullanım sıcak suyu boyleri kombine edilebilir.

  • EKHWS paslanmaz çelik boyler: 150l, 200l veya 300l
  • EKHWE emaye boyler: 150l, 200l veya 300l.

  3. Sıcak su için güneş enerjisi bağlantısı kolektörleri

  Ortalama olarak tüm yıl boyunca kullanım sıcak suyunun istediğimiz sıcaklığa gelmesi için ihtiyaç duyduğumuz enerjinin büyük kısmını güneşten sağlayabiliriz. Yüksek seçicilik özelliğine sahip kaplamalı, yüksek verimli kolektörler, kısa dalgalı güneş radyasyonunu ısıya dönüştürür. Kolektörler çatı kiremitleri üzerine monte edilebilir.

  Basınçsız güneş enerjisi bağlantısı

  Güneş kolektörleri, güneş tarafından yeterli ısı sağlanıyorsa yalnızca suyla doldurulur. Bu durumda, kumanda ve pompa ünitesindeki frekans kontrollü pompa kısa bir süre açılır ve kolektörleri depolama tankı suyuyla doldurur. Bir dakikadan daha kısada tamamlanan dolum işleminden sonra, pompalardan biri kapanır ve su sirkülasyonu diğer pompa tarafından sağlanır. Güneş ışığı yetersizse veya güneş depolama tankının daha fazla ısıya ihtiyacı yoksa, besleme pompası kapanır ve tüm güneş eneri si sistemi depolama tankına boşalır. Sistem kullanımda değilken, kolektör yüzeylerine su beslenmediğinden antifriz ilave edilmesine gerek yoktur. Bu da çevreye sağlanan diğer bir katkıdır!

  • EKHWP polipropilen tank: entegre güneş enerjisi pompa istasyonuyla birlikte 300l veya 500l
  • Sistemde glikol gerekli olmadığından yüksek verimlilik
  • Isı kaybının en aza düşürülmesi için iyi yalıtılmış tank
  • Isıtma sistemini destekleme imkanı
  • Karla kaplı güneş enerjisi kolektörleri için donmaya karşı gelişmiş koruma

  Basınçlı güneş enerjisi bağlantısı (YAKINDA!)

  Gerekirse, bir basınçlı termal sıcak su sistemi de sunulabilir. Sistem kış aylarında donmanın önlenmesi için doğru miktarda antifrizle birlikte ısı aktarma sıvısıyla doldurulur. Tüm sistem basınçlıdır ve sızdırmazdır. Kullanım sıcak suyu boylerinin güneş enerjisi kolektörüne bağlanması için güneş enerjisi pompa istasyonu ve kontrol ünitesi gereklidir.

  Daikin Altherma

  KOLAY KURULUM

  Hızlı ve kolay montaj

  İlk çalıştırma sırasında, bir hızlı yapılandırma sihirbazı montörü devreye alma süreci boyunca yönlendirir. Bir seri kısa sorular ile, temel parametrelerin kurulumu otomatik olarak tamamlanır. Bu parametrelerin ince ayarı ise daha sonra menü tabanlı navigasyon kullanılarak gerçekleştirilebilir. Hızlı yapılandırma sihirbazı sayesinde, menülerde yalnızca montajla ilgili parametre ayarları görüntülenir. İlgili olmayan parametreler gizlenerek, bu parametrelere erişim engellenir.

  Bu parametreler, yedek olması açısından bir bilgisayara indirilebilir veya diğer benzer kurulumlar için kopyalanabilir. Tercih edilmesi durumunda, parametre ayarları önceden hazırlanabilir ve devreye alma çalışması sırasında ünitelere yüklenebilir. Ünitenin gerçek test çalıştırılmasına geçilmeden önce, sunulan bir aktüatör test modu sayesinde tüm kablolu bileşenler tek tek etkinleştirilebilir. Bu sayede doğru çalışmanın garanti edilebilmesi için tüm bağlantılar ve kablolar hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edilebilir. İlk çalıştırma sırasında zeminde çatlak oluşumunun engellenmesi amacıyla yerden ısıtma sisteminin kademeli olarak ısıtılması için bir otomatik uzun kurutma işlevi etkinleştirilebilir. Isıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu çalışması ve sirkülasyon gürültü duyarlı çalışma için bağımsız ve programlanması kolay program zamanlayıcıları ve elektrikli destek ısıtıcısı, ünite çalışmasının son kullanıcının tipik günlük programına uyacak şekilde ayarlanmasına izin verir.

  Devreye alma çalışmasından sonra, ünitenin son kullanıcı tarafından yanlış şekilde değiştirilmesinin önlenmesi için montör menüsüne erişim (manüel olarak veya bir saat sonrası otomatik olarak) engellenebilir.


  Kolay servis

  Cihaz arıza durumunda, tam metinli hata mesajları kullanıcıyı uygun önlemlerin alınmasında ve sorunun çözülmeye çalışılmasında doğru şekilde yönlendirecektir. Sorun devam ederse ve bir saha ziyareti gerekli olursa, servis mühendisi en son 20 hata oluşumunu gözden geçirebilecektir.

  Ünitenin çalışma koşullarına ilişkin ayrıntılı bilgiler, örneğin farklı elemanların çalışma saatleri, işletme sıcaklıkları veya çalışma sayıları vb. genişletilmiş son kullanıcı menüsünden kolayca okunabilir.

  Daikin Altherma

  Oda sıcaklığı kontrol işlevi

  Kullanıcı arayüzü bir sıcaklık sensörüne sahiptir ve düşük sıcaklıklı Daikin Altherma iç üniteden uzakta bir noktaya monte edilebilir.

  • Üniteye monte edildiğinde, ünitenin işletme bilgilerine ve ayarlarına hızlı ve kolay bir erişim sağlar. • Uzak bir noktaya (örneğin, oturma odasına vb.) monte edildiğinde ise, standart bir oda termostatından daha gelişmiş özelliklere sahip bir oda termostatı olarak görev yapar ve böylece daha sabit oda sıcaklıkları, daha yüksek verimlilik ve daha uzun çalışma ömrü sağlanır. Servis amacıyla üniteye ayrıca bir ikinci opsiyonel arayüz monte edilebilir.


  Sezgisel kontrollerle kullanıcı dostu

  Ayrıntılı ekran modunda, kullanıcı arayüzünün geniş grafikli ekranında mevcut oda sıcaklığı ve ünitenin çalışma modu görüntülenir. Son kullanıcının tercihine bağlı olarak, yalnızca mevcut oda sıcaklığını göstermek ve oda sıcaklığı ayar noktasının değiştirilebilmesine izin veren bir basitleştirilmiş temel ekran sunulabilir.

  Kullanıcı ayarlarına sezgisel ve kendi kendini açıklayan bir menü üzerinden erişilebilir. Bu menü ayrıca enerji tüketimi ve sistemin ısı üretimi vb. gibi ilave bilgilere erişime izin verir ve ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu çalışması arasında ayrılır, böylece ünitenin verimli çalışması yakından takip edilebilir.

  TEKNİK ÖZELLİKLER

  Teknik Özellik Tablosunu aşağıdaki linkten inceleyebilir, isterseniz buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz