Her şey tek bir dış ünitede bir araya getirilmiştir

Daikin, Daikin Altherma split sistemlerine ek olarak tüm hidrolik parçaların dış ünite içerisinde yer aldığı, monoblok bir sistem geliştirmiştir. Bu sistemde soğutucu akışkan hatları yerine kullanılan su boruları, dış üniteden getirilerek iç ortama döşenir ve böylece montaj işleminin daha hızlı ve kolay gerçekleştirilmesini sağlar.

Monoblok için mevcut kapasiteler: 5, 7 kW ve 11, 14, 16 kW


Hidrolik parçaların donmaya karşı korunması

Kış aylarında su borularının donmasını önlemek için tüm hidrolik bileşenlere yalıtım uygulanır ve gerektiğinde pompanın ve yedek ısıtıcının devreye girmesi için özel bir yazılım kullanılır. Böylece su sıcaklığının donma noktasının altına düşmesi önlenir ve su borularına glikol ilave edilmesi ihtiyacı ortadan kaldırılmış olur.


Daikin Altherma monoblok şu modellerde sunulur:

– alt levha ısıtıcılı veya ısıtıcısız
– monofaze veya trifaze
– 5kW, 7kW, 11kW, 14kW veya 16kW

Elektrikli yedek ısıtıcı aşırı düşük dış ortam sıcaklıklarında ilave ısıtıcı olarak kullanılır. Daikin Altherma monoblokta kablo bağlantısı değiştirilerek 3kW (monofaze üniteler) veya 2 kW (trifaze üniteler) olarak ayarlanabilecek, 6kW’lık bir yedek ısıtıcı mevcuttur.

Daikin Altherma’nın küçük kapasiteli (5 ila 7 kW) modellerinde ise swing kompresörmevcuttur. Swing kompresörler, son 10 yıldır binlerce dış ünitede enerji verililik performansı alanındaki trendleri belirlemektedir (temel olarak kaçak ve sürtünme yoktur).

Monoblok (11 ila 16 kW) Daikin Altherma modellerinde bulunan scroll kompresörleroptimum çalışma güvenilirliği ve verimlilik (başlangıç akımı ve sabit bir sıkıştırma oranı sayesinde) için kompakt, dayanıklı ve düşük ses seviyeli olarak tasarlanmıştır. Bu teknoloji halihazırda çok sayıda Daikin ısı pompasında kullanılmıştır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Teknik Özellik Tablosunu aşağıdaki linkten inceleyebilir, isterseniz buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz